Google досягла права продавати книги на iOS без комісії Apple App Store

Google отримала дозвіл продавати свої електронні книги через програму Google Play Books для iOS без виплати комісії Apple. Програми для iOS можуть пропонувати доступ до контенту, раніше купленого в іншому місці, наприклад, до придбаних через веб-сайт електронних книг, але розробникам необхідно вимагати особливого дозволу, щоб зв'язати користувачів програми для iOS з власним сайтом, де здійснюються покупки.

Джерело зображення: blog.google

Джерело зображення: blog.google

У програмі Google Play Books для iOS з'явилася кнопка «Отримати книгу», за натисканням на яку користувач переходить на сайт Google Play, де може придбати текстову або аудіокнигу. На сайті відображається список доступних книг, і користувач може здійснити покупку, використовуючи обліковий запис Google та збережену платіжну інформацію. Обробляючи транзакцію на своєму сайті, Google може не платити Apple комісію, яка зазвичай складає 30% за покупку цифрового контенту в додатку. Користувачі програми для iOS можуть ділитися книгами з членами сімейної групи Google Play незалежно від того, через яку платформу вони отримують доступ до сервісу: через iOS, Android або веб-версію.

Щоб запустити цей механізм, Google, ймовірно, подала заявку на виняток за програмою «Дозвол на розрахунки через зовнішнє посилання» (External Link Account Entitlement), яку Apple ініціювала в рамках процедури врегулювання претензій японської Комісії із справедливої торгівлі у 2022 році. Норма відноситься до «додатків для читання», тобто охоплює служби, що надають доступ до контенту: текстових та аудіокниг, журналів, музики або відео. Щоб отримати такий дозвіл, розробники подають заявку до Apple і зобов'язуються дотримуватися встановлених правил. Ці правила регулюють схему відображення сайту, який відкривається при натисканні на зовнішнє посилання, форматування цього посилання, його згадка у коді програми та інші аспекти. Передбачається також висновок повноекранного попередження, що подальші транзакції виробляються поза екосистемою Apple.

Однією з перших компаній, які отримали такий дозвіл ще в 2022 році, стала служба потокового відео Netflix – вона запропонувала користувачам можливість оформлювати передплату через свій сайт. У Google не пояснили, чому вирішили розгорнути механізм прямих покупок лише зараз. Можливо, компанія очікувала на результат судового розгляду Apple з Epic Games — у січні минулого року Верховний суд США відмовився розглядати апеляцію і залишив рішення судів, що стоять нижче, в силі.

Источник: 3dnews.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *