Китайська сторона прагне зберегти контроль над рекомендаційним алгоритмом TikTok під час укладання угоди в США
Відразу після вступу на посаду президента США вдруге Дональд Трамп своїм указом розпорядився відстрочити заборону на роботу китайської соціальної мережі TikTok в США до початку квітня. Видання Nikkei Asian Review пояснює, що переговори про подальшу долю TikTok у США досі наштовхуються на опір китайської сторони. Формально, влада КНР залишає ByteDance право самостійно вирішувати, яку угоду укласти в США, але китайське законодавство забороняє передавати на експорт без узгодження з урядом технології штучного інтелекту, під визначення яких підпадає і рекомендаційний алгоритм TikTok.
Джерело зображення: AP
У свою чергу, американські закони вимагають, щоб платформа типу TikTok із суттєвим охопленням національної аудиторії мала переважно акціонерів з дружніх країн. Компанія в цьому випадку не може зберігати понад 20% своїх акцій у руках китайських інвесторів. Зараз структура акціонерного капіталу ByteDance така, що 60% її акцій належить міжнародним інституційним інвесторам, ще 20% належать керівництву, інші ж 20% розподілені між її співробітниками.
Китайська сторона, як стверджується, хоче зберегти контроль не лише над частиною акцій TikTok у США, а й безпосередньо рекомендаційним алгоритмом. Примітно, що ступінь контролю іноземними інвесторами у разі TikTok має визначатися рішенням президента США, і тут багато залежатиме від підходу до оцінки структури акціонерного капіталу. Положення закону змінити буде складно, але теоретично Трамп може на цьому наполягти. Прив'язка до початку квітня з точки зору дати нової заборони на роботу TikTok у США також досить умовна. Насправді президент може змусити Міністерство юстиції почекати із застосуванням положень зазначеного закону. Це дозволить підготувати вигідніші умови для можливої угоди.
Источник: overclockers.ru